myKodiko

Forums

Δημόσια Διοίκηση - Υπάλληλοι

Οι πιο πρόσφατες ερωτήσεις

Ερωτών
Ερώτηση
Τελευταία Απάντηση
Ποια είναι η διαδικασία που ακολουθείται για την μετάταξη υπαλλήλου ΙΔΑΧ (μετά την απόκτηση πτυχίου ΑΕΙ το οποίο κατέθεσε), από Κλάδο ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων σε Κλάδο ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού ; Στην υπηρεσία ΝΠΔΔ καταλαμβάνει θέση ΙΔΑΧ που είχε συσταθεί στον Οργανισμό. Ακολουθώ την ιδία διαδικασία όπως και στους Μόνιμους υπαλλήλους; ...
Εμφανίσεις: 196
Απαντήσεις: 0
0 | 0
Γειά σας Εργάζομαι με σύμβαση σε ΝΠΙΔ του δημοσίου εδώ και 4 χρόνια χωρίς διακοπή ως ΔΕ. Σε λίγους μήνες παίρνω το πτυχίο μου. Μπορώ να κάνω μετάταξή ως ΠΕ δεδομένου ότι η σύμβαση μου θα διαρκέσει αλλά 2 χρόνια? ...
Εμφανίσεις: 222
Απαντήσεις: 0
0 | 0
Έχω οριστεί σαν τακτικό μέλος σε επιτροπή Παρακολούθησης και Παραλαβής Έργων Δημοσίου Τομέα με βάση το εδάφιο μβ της παρ 1 του αρθρ. 1 του ν.3213/2003 είμαι υπόχρεος σε υποβολή Δήλωσης Περιουσιακής Κατάστασης. Η Ημερομηνία απόκτησης της ιδιότητας θεωρείται η ημερομηνία της απόφασης συγκρότησης της επιτροπής ή η ημερομηνία της πρώτης ...
Εμφανίσεις: 274
Απαντήσεις: 1
0 | 0

Θεοδωρίδης Δημήτρης 27/03/2024 08:36 Μεταφορά
Είμαι Δ.Υ. κατηγορία ΤΕ με μεταπτυχιακό. Πρόσφατα απέκτησα και συναφές πτυχίο ΠΕ και θέλω να ρωτήσω όταν γίνει η μετάταξη από ΤΕ σε ΠΕ, η προώθηση κατά 2 Μ.Κ. λόγω μεταπτυχιακού θα ισχύει στην κατηγορία ΠΕ ή όχι; Η νομοθεσία αναφέρει: "Κάτοχοι μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτησης, για τίτλους που ...
Εμφανίσεις: 668
Απαντήσεις: 0
0 | 0
Καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω εάν στην προσεχή θητεία των δημοτικών αρχών 01/01/2024-31/12/2028 κάποιος διαθέτει σύμβαση ως ειδικός σύμβουλος στο Δήμο, και δεδομένου πλέον ότι η θητεία είναι πενταετής, εκείνος σε περίπτωση που αργότερα διεκδικήσει θέση ως μόνιμου προσωπικού ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ, με μεταπτυχιακό και ένα τέκνο σε τι μισθολογικό κλιμάκιο ...
Εμφανίσεις: 193
Απαντήσεις: 0
0 | 0