myKodiko

Forums

Δημόσια Διοίκηση - Υπάλληλοι

Οι πιο πρόσφατες ερωτήσεις

Ερωτών
Ερώτηση
Τελευταία Απάντηση
Έχω οριστεί σαν τακτικό μέλος σε επιτροπή Παρακολούθησης και Παραλαβής Έργων Δημοσίου Τομέα με βάση το εδάφιο μβ της παρ 1 του αρθρ. 1 του ν.3213/2003 είμαι υπόχρεος σε υποβολή Δήλωσης Περιουσιακής Κατάστασης. Η Ημερομηνία απόκτησης της ιδιότητας θεωρείται η ημερομηνία της απόφασης συγκρότησης της επιτροπής ή η ημερομηνία της πρώτης ...
Εμφανίσεις: 84
Απαντήσεις: 1
0 | 0

Θεοδωρίδης Δημήτρης 27/03/2024 08:36 Μεταφορά
Είμαι Δ.Υ. κατηγορία ΤΕ με μεταπτυχιακό. Πρόσφατα απέκτησα και συναφές πτυχίο ΠΕ και θέλω να ρωτήσω όταν γίνει η μετάταξη από ΤΕ σε ΠΕ, η προώθηση κατά 2 Μ.Κ. λόγω μεταπτυχιακού θα ισχύει στην κατηγορία ΠΕ ή όχι; Η νομοθεσία αναφέρει: "Κάτοχοι μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτησης, για τίτλους που ...
Εμφανίσεις: 175
Απαντήσεις: 0
0 | 0
Καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω εάν στην προσεχή θητεία των δημοτικών αρχών 01/01/2024-31/12/2028 κάποιος διαθέτει σύμβαση ως ειδικός σύμβουλος στο Δήμο, και δεδομένου πλέον ότι η θητεία είναι πενταετής, εκείνος σε περίπτωση που αργότερα διεκδικήσει θέση ως μόνιμου προσωπικού ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ, με μεταπτυχιακό και ένα τέκνο σε τι μισθολογικό κλιμάκιο ...
Εμφανίσεις: 84
Απαντήσεις: 0
0 | 0
Καλησπέρα σας, Γνωρίζει κανείς αν κάποιος που κατέχει την θέση προσωρινά Προϊσταμένου με απόφαση Διοίκησης του Οργανισμού για την εύρυθμη λειτουργία της υπηρεσίας αν μοριοδοτείται? Αν ναι με ποιον νόμο και πόσα μόρια παίρνει σε περίπτωση ψηφίσματος οργανογράμματος στον Οργανισμό? Η βοήθεια σας πολύτιμη. Σας ευχαριστώ ...
Εμφανίσεις: 162
Απαντήσεις: 1
0 | 0

Μοσχόπουλος Παναγιώτης 20/11/2023 11:44 Μεταφορά

Γκιδά Ρεμζή 31/08/2023 23:43
Είμαι μόνιμος εκπαιδευτικός και εργάζομαι στην Π.Ε . Η σύζυγός μου είναι αναπληρώτρια αλλά τώρα αυτή τη στιγμή είναι άνεργη. Έχει άδεια λοχίας. Εγώ ο μπαμπάς μπορώ να πάρω την 9μηνη τώρα ενώ η σύζυγός μου θα είναι σε άδεια λοχίας; ...
Εμφανίσεις: 316
Απαντήσεις: 1
0 | 0

ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 19/11/2023 10:06 Μεταφορά