myKodiko

ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ

Δημοσιεύσεις: 0

Δημοσιεύτηκε στις: 21/03/2023 09:46

Καλημέρα , είμαι εργαζόμενη σε δημόσιο νοσοκομείο σαν βοηθός θαλάμου. Πήρα πτυχίο στην Διοίκηση Επιχειρήσεων και έκανα αίτηση για μετάταξη σε ανώτερη κατηγορία με προϋπηρεσία στο δημόσιο 22 χρόνια. Η αίτησή μου δεν έχει απαντηθεί εδώ και δύο χρόνια. Τί μπορώ να κάνω; 

Παράλληλα έκανα αίτηση στην κινητικότητα για αλλαγή φορέα (ανήκω στις εξαιρέσεις του νόμου, λόγω προερχόμενη από διαθεσιμότητα) αλλά κωλύεται η μετακίνησή μου  στο άρθρο 66 του Ν. 4722/2020. Θέλω να ρωτήσω, έχει αρθεί το παραπάνω μετά την παύση των έκτακτων μέτρων του κορονοϊού.



ΑΛΕΞΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

Δημοσιεύσεις: 1

Δημοσιεύτηκε στις: 11/11/2023 20:02

Καλησπέρα 

Από ότι γνωρίζω όλες οι υπηρεσίες που ανήκουν ή εποπτεύονται στο Υπουργείο Υγείας δεν εντάσσονται στην κινητικότητα.


ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Δημοσιεύσεις: 4

Δημοσιεύτηκε στις: 19/11/2023 10:12

Οι πληροφοριες που μασ δινεται   ειναι μπερδεμενες.  πχ (ανήκω στις εξαιρέσεις του νόμου, λόγω προερχόμενη από διαθεσιμότητα)  την  διαθεσιμοτητα  οτυ 2012  νομιζω?  Παραθεστε το αρθρο  για να σας απαντησουμε.  Στην κινητικοτητητα  ισχυει οντως  το άρθρο 66 του Ν. 4722/2020  οπως αναφερατε, αλλα  η Κινητικοτητα ακομα   και αν ανοιξει ,    θα επιτρεπει  να  κανουν αιτηηση μονο  το Διοικητικο προσωπικο.  Εσεις σαν βοηθός θαλάμου  δεν  εχετε  δικαιωμα να συμμετασχετε στην κινητικοτητα.  ( πρωτα  αλλαξτε κλαδο εσωτερικα  να   γινετια ΠΕ Διοικητικου ή ΔΕ  οτι  θελετε  , και  μετα   θα μπορεσετε